סימנים שיכולים להצביע על כך שהגיע הזמן לבצע החלפת מצבר

האם יש סימני אזהרה שעשויים להצביע על כך שהגיע הזמן להחליף את המצבר של הרכב לפני שהוא שובק חיים לחלוטין ואתם תקועים בצד הדרך? ובכן, התשובה היא בהחלט כן. ישנם תסמינים שונים לכך שהמצבר כבר עומד לסיים את חייו וכדאי לבצע החלפת מצבר מוקדם ככל האפשר.

הדרך הנוחה ביותר היא כמובן הזמנה של מצבר עד הבית בזמן הנוח לכם, וכך אתם יכולים להמשיך להשתמש ברכב ללא תקלות וללא בעיות.

סימנים שיכולים להעיד על סיום חייו של מצבר הרכב

  • הפעלת מנוע איטית – כאשר אתם מנסים להתניע את הרכב, הפעלת המנוע היא איטית ולוקח יותר זמן מהרגיל להתניע.
  • נורית נדלקת – נורית לבדיקת מנוע מופיעה לפעמים כאשר כוח המצבר חלש. נוריות חיווי מוזרות של המערכת – כגון בדיקת מנוע ונורות נוזל קירור נמוך – עשויות להצביע על בעיה במצבר שלך או בעיות אחרות, ולכן כדאי לפנות עם הרכב לבדיקה.
  • מפלס נוזל מצבר נמוך – למצבר רכב יש בדרך כלל חלק שקוף כך שתמיד תוכלו לפקוח עין על מפלס הנוזל של המצבר או שניתן לבדוק את זה על ידי הסרת המכסים האדומים והשחורים אם הם לא אטומים (רוב המצברים החדשים אוטמים לצמיתות את החלקים האלה). אם מפלס הנוזל נמצא מתחת ללוחות העופרת בפנים, הגיע הזמן לבדוק את המצבר ומערכת הטעינה. כאשר רמות הנוזל יורדות, הדבר נגרם בדרך כלל מטעינת יתר.
  • מארז המצבר נפוח: אם מעטפת המצבר נראית נפוחה, זה יכול להעיד על מצבר תקול.
  • ריח שונה: אם יש ריח גופרית מסביב למצבר זה אומר שיש דליפה אשר גורמת גם לקורוזיה מסביב לעמודים (שם ממוקמים חיבורי הכבלים +ו-).
  • גיל המצבר: המצבר יכול להחזיק הרבה מעבר לשלוש שנים, אבל, לכל הפחות, יש לבדוק את מצבו הנוכחי על בסיס שנתי לאחר 3 שנים בכדי שתוכלו לזהות מראש האם הוא עומד לשבוק חיים ותוכלו להקדים תרופה למכה ולהחליף את המצבר לפני שהרכב נתקע.