סימני אזהרה שיכולים להעיד על כך שהגיע הזמן להחליף את המצבר

בניגוד לבעיות אחרות ברכב, כמו פנצ'ר בגלגל שמגיע ללא התראה ואתם חייבים להזמין פנצ'ריה ניידת על מנת לתקן את הבעיה ולהחליף את הגלגל, לפני שמצבר שובק חיים יש כמה סימנים אשר יכולים להעיד על כך.

ישנם מספר סימני אזהרה לכך שהמצבר נחלש אך חשוב לזכור, אלה יכולים להיות גם סימנים לכך שמערכת הטעינה כושלת, לכן חשוב להזמין שירות מצבר עד הבית בו יבצעו בדיקת עומסים ובדיקה מקצועית של המצבר ורק אז יוחלט האם אכן הגיע הזמן להחליף אותו, או לא.

נורית המצבר דולקת לאחר התנעה

הסימן הגדול ביותר למצבר חלש הוא נורית המצבר – נורת אזהרה אדומה בצורת מצבר לרכב – או אזהרת "בדוק את מערכת הטעינה" שמוצגת על לוח המחוונים לאחר התנעה. המשמעות היא שמערכת האבחון העצמית מזהה זרימת חשמל חריגה במערכת הטעינה, וזה יכול להיות שהגיע הזמן להחלפת המצבר.

הרכב לא מניע בעצמו, אך עושה זאת בחיבור של כבלים

מערכת הטעינה דורשת מעגל בריא שלם כדי לפעול. אם המצבר חלש ושובר את המעגל, הכוח לא יכול להגיע לרכיבים קריטיים הנדרשים להפעלת הרכב. ברגע שאתם מחברים כבלים דרך מצבר של רכב אחר, זה יוצר מעגל חדש וטוב. עם זאת, ברגע שאתם מנתקים את הכבלים, המעגל הטוב הזה נשבר, ומאלץ את המכונית להכבות. זהו סימן נפוץ למצבר שצריך להחליף.

מכונית פועלת בצורה גרועה לאחר התנעה

באותו אופן שמכונית תכבה לאחר התנעה, מצבר פגום עשוי לאפשר למספיק כוח לזרום כדי לאפשר לרכב לפעול, אבל ההפעלה לא תהיה תקינה. אתם עלולים לחוות העברת הילוכים בצורה שאינה חלקה או להרגיש שהרכב מקרטע. הסימפטומים הללו ככל הנראה יחמירו ככל שתפעילו אביזרים כמו מיזוג אוויר, פנסים או רדיו ונורית "בדוק מנוע" מתלווה לכך לעתים קרובות.

האורות מתעמעמים כאשר אתם מפעילים אביזרי חשמל אחרים

זה נורמלי לחלוטין שהפנסים הקדמיים מהבהבים לשנייה כשאתם מפעיל אביזר חשמלי אחר, כמו מיזוג האוויר. לוקח שנייה לאלטרנטור להסתגל לדרישת הכוח הנוספת, מה שמוביל להבהוב הזה. עם זאת, אם הפנסים נשארים עמומים יותר לאורך זמן, זה יכול להצביע על החלשות המצבר.