מה קורה במצב בו ממלאים ברכב דלק לא נכון?

אולי זה נראה לכם תמוה, אבל מילוי דלק שגוי ברכב היא טעות שקורית לא מעט פעמים. למה זה גורם? ומה אפשר לעשות? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

מה קורה אם שמים בנזין במכונית דיזל?

הכנסת דלק למיכל סולר גורמת לנזק רב יותר מאשר סולר במכונית בנזין. בנוסף, חרירי בנזין יכולים להשתלב בקלות ברוב צווארי מסנן הדיזל המודרניים ולכן מדובר בטעות הרבה יותר נפוצה מאשר ההפך – דיזל במכונת בנזין.

בנזין פוגע במנועי דיזל בשל העובדה שדיזל משמש כחומר סיכה, ועוזר למשאבת הדלק לבצע את עבודתה. בנזין עושה את ההיפך – הוא מגביר את החיכוך בין חלקים במנוע הדיזל וברגע שייווצר חיכוך במנוע דיזל, הוא ייהרס כך שככל שיישאב יותר בנזין דרך מנוע הדיזל, כך הוא יגרום יותר נזק.

לכן כל כך חשוב לא להתניע את המכונית במקרה כזה, שכן התנעת רכב תגרום לדלק השגוי להגיע אל המנוע.

מה קורה אם שמים דיזל במכונית בנזין?

פיית משאבת הדיזל גדולה יותר מרוב צווארי מילוי הבנזין, כך שהיא לא ממש מתאימה ולכן מדובר בטעות פחות נפוצה בה ממלאים את הדלק הלא נכון במכונית בנזין מאשר במכונית דיזל. בנוסף, זה לא כל כך רע שלמנוע בנזין יש דיזל בתוכו אז בדרך כלל אין כל כך הרבה נזק, אבל עדיין זה לא תקין.

צריך להבין כי בנזין מתלקח על ידי ניצוץ מהמצתים, דיזל במנוע בנזין סותם את המצתים ואת מערכת הדלק ולכן מה שזה אומר זה שהמכונית פשוט לא תתניע.

נכון, זו בעיה, אבל זה לא נורא כמו הנזק שבנזין יכול לגרום למנוע דיזל במידה והוא יגיע אליו. למנוע הבנזין לא אמור להיות נזק תמידי ברגע שהדלק ישאב ממנו גם אם הגיע אליו קצת מהדלק.

אז מה עושים?

בכל מקרה, לכאן או לכאן, במקרה בו מילאתם בטעות דלק שגוי ברכב, אל תניעו את הרכב והזמינו שירות מקצועי של שאיבת דלק שגוי אשר יגיע עד אליכם לשאיבה של הדלק מהמיכל ומילוי דלק תקין.