מה עושים במקרה שתדלקנו בנזין במכונית דיזל?

הגעתם אל תחנת הדלק ובשל חוסר ריכוז בטעות תדלקתם בנזין במכונית דיזל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון. רבים לא יודעים זאת, אבל מדובר בטעות נפוצה מאוד שקורית די הרבה פעמים. בלא מעט מקרים נהגים בטעות מתדלקים דלק שגוי ברכב שלהם, ואם אתם רוצים לדעת יותר ולהיות בטוחים שבמידה וזה יקרה לכם תדעו מיד מה לעשות, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

הצעדים שיש לבצע

  1. הפסיקו לתדלק מיד: אם הכנסתם רק שפריץ קטן של בנזין, כמה מומחים אומרים שיש סיכוי שתצליחו להתחמק מזה – כל עוד אין יותר מ-5% בנזין בסולר שלכם. גם אם כך, כדאי בנסיעה הקרובה לעצור בכל תחנה ולתדלק בכל פעם כמה שיותר דלק תקין על מנת שהתמהיל יכלול כמה שפחות אחוזים של בנזין ותוכלו למנוע תקלות. אם מילאתם יותר דלק שגוי, המשיכו לקרוא.
  2. הודיעו לעובדי תחנות הדלק: הם מכירים כבר מקרים כאלו ויכולים לעזור לכם. אם הם רוצים שתזיזו את המכונית, בקשו מהם לעזור לכם לדחוף אותה – זכרו לסובב את המפתח בהתנעה מספיק כדי לפתוח את ההגה אבל אל תגיעו לשלב בו נדלקים אורות לוח המחוונים ואל תניעו את המנוע, זה עלול לגרום לנזק רב לרכב שלכם.
  3. התקשרו לשירות מומחה לתדלוק שגוי: סביר להניח שבתחנת התדלוק יהיו פרטי התקשרות של חברה מתאימה אם אתם לא מכירים חברה כזו אך בכל מקרה חיפוש קטן ברשת יכול לאתר עבורכם חברות מקצועיות בסביבה שלכם ותוכלו להזמין שירות שאיבת דלק שגוי במהירות אל המקום בו אתם נמצאים.
  4. לאחר ההגעה של אנשי המקצוע יש לבצע שאיבה של הדלק השגוי ושטיפה של המיכל ולאחר מכן להמתין ולמלא אותו שוב בדלק הנכון. את כל הצעדים מכאן והלאה עשו רק בהדרכה של אנשי המקצוע המגיעים אליכם בכדי לוודא ששום צעד שתעשו לא יגרום לנזק לרכב שלכם ולמערכת הדלק והמנוע.