מה עושים במקרה של פנצ'ר בגלגל המשאית?

זה קורה בדרך כלל באחד משני מצבים: אתה יוצא למשאית שלך בבוקר ומבחין בצמיג שלך שטוח על הקרקע, או שאתה נוהג ושומע את הצליל המעיד על כך שיש לך פנצ'ר בגלגל. מה שאתה עושה לאחר מכן הוא קריטי לבטיחות שלכם ושל כל הנהגים האחרים בכביש, במיוחד אם מדובר במשאית.

אז מה עליך לעשות כאשר יש לך פנצ'ר בצמיג של המשאית שלך (אגב, נכון גם לגבי רכבים)? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

במקרה בו מבחינים בפנצ'ר בעת שהמשאית חונה

העבירו בעדינות את הידיים לאורך החלק האחורי והקדמי של הצמיג כדי לראות אם אתם יכולים לזהות חפצים זרים כגון מסמר או אבן במשטח או בדופן של הצמיג. אם לא רואים משהו כזה, יכול להיות שבסך הכל מדובר בחוסר באוויר ולא בקרע של הצמיג או משהו דומה.

גם אם מדובר בפנצ'ר, לעיתים מדובר במקרה בר תיקון, אך במיוחד במשאיות מקפידים מאוד על הנושא הזה וברוב המקרים יעדיפו פשוט להחליף את הגלגל על ידי פנצריה 24 שעות שתגיע עד אליכם.

במקרה בו מבחינים בפנצ'ר בעת שהמשאית נוסעת

אם אתם לא שומעים את הצמיג שלכם עם רעשים של מחסור באוויר, אתם תרגישו את זה. כאשר יש פנצ'ר בצמיג ואתם נמצאים באמצע נהיגה, זה ירגיש כאילו הרכב שלכם נמשך לצד של הפנצ'ר, המשאית תאט את המהירות שלה וזה יכול להיות במהירויות גבוהות גם מאוד מסוכן.

במקרה כזה, חשוב להישאר רגועים ובמקום ללחוץ חזק על הבלמים, להפעיל בעדינות לחץ הולך וגובר כדי שתוכלו לשמור על השליטה ברכב.

התקרבו עד כמה שאפשר לשולי הכביש, ונסו למצוא אזור עם שוליים עם מעט מקום נוסף שיתאים למשאית. חשוב לתת לעצמכם כמה שיותר מקום כדי שלא תהיו בסיכון להיפגע מכלי רכב חולפים, ואם מדובר בכביש מהיר, כמו כביש 6, אל תרדו בכלל מהמשאית עד להגעה של פנצריה ניידת שתפתור לכם את הבעיה.