מה יכול להעיד על כך שהגיע הזמן לבצע החלפת מצבר?

אם אתה מנסה להתניע את הרכב, המנוע מצליח להניע אך בצורה חלשה מאוד, יכול להיות שהמצבר שלכם מגיע לקראת סיום חייו. יש סיכוי קלוש שהסטרטר פגום, אבל כמעט כל הזמן, הסיבה נעוצה במצבר הרכב. חשוב שתדעו לזהות זאת כסימן אזהרה, מכיוון שלפעמים אתם עלולים לקבל רק הזדמנות אחת אחרונה להנעה לפני שהמצבר מת לחלוטין.

אילו עוד סימנים יכולים להעיד על כך שהמצבר עומד לפני סיום חייו? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

אין אורות והמנוע לא מצליח להתניע

מצב זה די פשוט לאבחון ונותן ואינדיקציה חזקה עוד יותר למצבר שצריך החלפה. המצבר לרכב הוא כמו לב הרכב, ומפעיל את כל האביזרים והאורות ברכב, במיוחד כשהמנוע והאלטרנטור כבויים. לפיכך, אם הרכב לא מגיב לשום דבר, כנראה שהבעיה היא במצבר הרכב.

אם המכונית לא מתניעה אבל הפנסים הקדמיים פועלים, יתכן וייתכנו כמה בעיות עם המתנע או המנוע עצמו ולאו דווקא במצבר.

בעיות לא קבועות בהתנעת המנוע

אם אתם נתקלים בבעיות בהתנעה במכונית כל יום או פעם בשבוע, זה סימן לכך שהמהדקים והכבלים של המצבר יכולים להיות רופפים, שבורים או פגומים. בדקו בזהירות את המהדקים והכבלים של המצבר בכדי לבדוק האם זה קשור לזה.

בעיות בהנעה כשהרכב קר

אם אתם מניעים את הרכב בפעם הראשונה בבוקר, במיוחד לאחר לילה קר, והרכב לא מצליח להניע, כנראה שהמצבר עומד לסיים את חייו ויש לבצע החלפת מצבר. במקרה כזה, אל תחכו לרגע שהרכב לא יניע בכלל והזמינו שירות מצבר עד הבית.

אתם מצליחים להניע רק עם כבלים

הכלל הפשוט הוא: אם אתם צריכים להניע את הרכב בכל פעם עם כבלים כדי שהוא יתעורר לחיים, הוא עומד לפני סיום חייו (כשזה באופן קבוע, לא פעם בודדת לאחר שהרכב עמד ללא תנועה במשך זמן מה). השימוש בכבלים הוא לא מומלץ באופן קבוע ובסופו של דבר הוא הורס את המצבר כאשר מבצעים זאת באופן קבוע.

אתם עלולים אפילו בסופו של דבר להרוס את האלטרנטור. אז חסכו לעצמכם את כאב הראש והכסף, והזמינו מצבר עד הבית כמה שיותר מהר.