למה חשוב לשים לב בעת החלפת מצבר?

החלפת מצבר אולי נשמעת כמו פעולה פשוטה, אך בפועל, אם היא לא תבוצע על ידי איש מקצוע בתחום, היא עלולה להשתבש ולגרום לנזק לא רק למצבר עצמו, אלא גם לרכב. החלפה של המצבר שלא תבוצע כראוי עלולה לגרום לקצר חשמלי אשר יהרוס את המצבר ועלול לשבש את פעולתן של מערכות חשמל אחרות ברכב, גם אם לאחר מכן תתקינו מצבר חדש ובצורה נכונה.

לכן, לא כדאי לחסוך ולנסות לבצע החלפת מצבר לבד. במיוחד אם אין לכם מספיק ניסיון וידע בתחום. אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מבצעים את ההחלפה של המצבר בצורה נכונה וללא נזק לרכב שלכם, פשוט פנו אל אנשי מקצוע אשר יבצעו את ההחלפה עבורכם בדיוק כפי שצריך לבצע זאת.

ניתוק וחיבור נכון

כאשר מבצעים החלפה של המצבר יש לשים לב לניתוק וחיבור נכון של המצבר. אם תבצעו את הפעולה הזו בסדר הפוך, עלול להיגרם קצר חשמלי אשר יפגע ברכב עצמו ובמצבר החדש. הסדר הנכון הוא:

את המצבר הישן יש לנתק בצורה הבאה: ניתוק של כבל המינוס, בצבע שחור, ולאחר מכן ניתוק של הכבל החיובי, בצבע האדום.

את המצבר החדש יש להתקין בדיוק בצורה ההפוכה: קודם כל מחברים את הכבל החיובי, בצבע האדום, ולאחר מכן את הכבל השלילי, השחור.

בחירה של המצבר הנכון

כלל מפתח הוא כמובן לבחור את המצבר הנכון והמתאים ביותר לרכב שלכם. שימו לב כי היום ניתן למצוא מגוון עצום של מצברים בשוק, וגם עבור רכב אחד ניתן למצוא מגוון מצברים שיכולים להתאים לו, מיצרנים שונים. לכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע אמין ומומחה אשר לא רק ינסה להגיע אליכם עם מוסך נייד ושירות מצבר עד הבית ולהתקין לכם את המצבר היקר ביותר, אלא באמת יבצע התאמה בין המצבר אותו הוא מוכר לכם לבין מה שמתאים לרכב שלכם, כך שתהיו בטוחים כי בחרתם נכון ותוכלו להשתמש במצבר החדש במשך שנים ללא כל תקלה חוזרת או בעיה דומה.