כמה טיפים לתחזוקה נכונה של מצבר הרכב שלכם

מצבר רכב מתוחזק כראוי הוא חיוני כדי להבטיח ביצועים מיטביים של הרכב שלכם. מומלץ מאוד לבצע בדיקות על בסיס קבוע בכדי להיות בטוחים כי המצבר תקין והכל כשורה, פעולה זו תעזור למקסם ולהאריך את חיי המצבר של המכונית שלכם בצורה הטובה ביותר.

כדי למנוע את אי הנוחות שנגרמת כתוצאה מתקלה בצד הדרך, רצוי לבצע החלפת מצבר לרכב בפרקי זמן תקופתיים במקום לחכות עד שהוא שובק חיים לחלוטין ואתם צריכים להזמין שירות מצבר עד הבית להחלפה שלו.

מה חשוב לבדוק בבדיקה התקופתית למצבר הרכב?

  • ודאו שהחלק העליון של מארז המצבר נקי ויבש, וללא לכלוך ואבק. מצבר מלוכלך עלול להתרוקן באופן מהיר יותר ולשבוק חיים בתוך זמן קצר יותר.
  • בדקו את מהדקי המצבר, הברגים והכבלים ונסו לאתר נזקים או חיבורים רופפים. בכל רגע נתון החלקים האלה צריכים להיות נקיים, הדוקים וללא קורוזיה.
  • בדקו את מארז המצבר ונסו לאתר סימנים ברורים של נזק פיזי או נפיחות. זה בדרך כלל מצביע על כך שהמצבר התחמם יתר על המידה או נטען יתר על המידה, מה שהורס אותו. טעינת יתר עלולה גם לגרום לעודף חום אשר מגדיל את נפח האלקטרוליט הממולא בתוך מצבר הרכב. לאחר מכן, האלקטרוליט יעלה על גדותיו ואם האלקטרוליט בא במגע עם מהדקי המצבר או המסופים, נוצרת גופרית שהורסת את המצבר ואת הסביבה שלו.

מה עושים במקרה שמזהים קורוזיה?

במידה ומזהים קורוזיה בסביבה של המצבר יש לעשות שימוש בתערובת סודה לשתייה ומים חמים ביחס של 1 על 1 ולקרצף את המסופים עד שיהיו נקיים באמצעות מברשת שיניים ישנה. נגבו אותם עד שיהיו יבשים לחלוטין.

הסימנים הראשוניים שיכולים להעיד על קורוזיה או היחלשות של המצבר הם הנעה איטית יותר, קיבולת אחסון מצבר מופחתת וחוסר יכולת להגיע למתח טעינה מלא (12V).

הקפידו על הפעלה של הרכב גם בתקופות בהן הוא עומד ללא שינוי

חשוב מאוד לנהוג ברכב על בסיס קבוע. גם אם אתם לא צריכים לנהוג הרבה, לפחות קחו את הרכב לסיבוב פעם או פעמיים בשבוע. בצורה הזו אתם מאפשרים למצבר לטעון מחדש את עצמו ומונעים מצב של פריקה מלאה של המצבר בשל חוסר השימוש.