כיצד לתקן פנצ'ר בגלגל?

הדרך היחידה לתקן בצורה נכונה פנצ'ר בגלגל היא להוריד אותו תחילה מהגלגל כדי שתוכל לבחון אותו. לא ניתן לתקן את הצמיג בבטחה מבלי לבדוק אותו קודם, והדרך היחידה לבדוק אותו נכון היא לא רק לבחון אותו מבחוץ, אלא לבדוק אותו גם מבפנים.

אם אתם מוצאים את עצמכם עם פנצ'ר בצד הדרך, ואין לכם גלגל חלופי, אנו מציעים לכם להזמין פנצריה ניידת אשר תבצע עבורכם את התיקון וההחלפה במקום ותחסוך לכם זמן רב. אם במקום זאת אתם מנפחים את הצמיג באמצעות חומר איטום לצמיגים קחו בחשבון כי עדיין מדובר בתיקון זמני וכדאי לפנות אפילו אל פנצריה 24 שעות בכדי לבצע תיקון מקצועי או להחליף את הגלגל כך שתוכלו להמשיך לנסוע ברכב בצורה בטוחה.

מתי ניתן לתקן את הצמיג?

הצמיג שלכם כנראה בר תיקון אם מתקיימים כמה תנאים:

  • הפנצ'ר לא נמצא בדופן של הגלגל .
  • הקוטר של הפנצ'ר אינו עולה על כחצי ס"מ.
  • נסעתם רק מרחק קצר כשהצמיג היה כבר עם הפנצ'ר.
  • לא נהגתם במשך פרק זמן ממושך כשהצמיג לא מנופח.

איך למצוא את הפנצ'ר?

ספוג וסבון הוא כלי קל וזמין שיכול לעזור לכם למצוא פנצ'ר. פשוט ספגו את הספוג במים וסבון והעבירו על כל הצמיג. במקום שתראו שיוצאות ממנו בועות – שם נמצא החור וממנו יוצא האוויר.

עוד שיטה היא לטבול את הצמיג באמבט של מים. תראו זרם של בועות שמגיע מהפנצ'ר וכך תזהו את המקום.

ובכל מקרה, בין אם אתם מזהים את המיקום של הפנצ'ר או לא – אל תנסו לתקן את הגלגל לבד. פנו אל איש מקצוע אשר יעזור לכם לבצע את התיקון בצורה מקצועית ונכונה. תיקון מקצועי יכול לאפשר לכם לעשות שימוש בגלגל לעוד תקופה ממושכת וארוכה מאוד, בעוד שתיקון שאינו מקצועי לא רק שעשוי לגרום לנזק לצמיג אלא עלול לסכן אתכם בצורה משמעותית בזמן שאתם נוסעים איתו.