כיצד להחליף מצבר לרכב?

הדבר הטוב ביותר הוא לתת את העבודה לאנשי מקצוע, אך אם אתם רוצים לבצע החלפת מצבר לרכב בעצמכם, לפחות עקבו אחר השלבים הבאים אשר יעזרו לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

 

שלב 1:

מצאו את המיקום של מצבר המכונית. יתמצאו את רוב מצברי המכונית מתחת למכסה המנוע של תא המנוע, אך מצברים חדשים לרכב יכולים להיות מוצבים גם במקומות אחרים. אם אתם לא מוצאים, במדריך הרכב שלכם תוכלו למצוא את המידע הזה.

 

שלב 2:

נתקו את מסופי המצבר בחלק העליון של המצבר או בצד שלו. כמו כל סוללה אחרת, יש מסוף חיובי ושלילי. המסוף השלילי מגיע עם סימן (-) והוא בצבע שחור בעוד שלמסוף החיובי יש סימן (+) והוא בצבע אדום.

 

לאחר זיהוי ההדקים, נתק את המסוף השלילי כדי לחשוף את המצבר. השתמשו במפתח כדי לשחרר את מהדק המסוף השלילי, הסירו אותו בעדינות והרחיקו אותו מחלקים אחרים.

 

שלב 3:

הסירו את המצבר הישן, אשר מהודק בבסיסוף פתחו את הנעילה של מחזיק המצבר במכונית והסירו את הברגים בעזרת מברגים, אם יש. הוציאו את המצבר בבטחה מהמקום. לחלק מהמצברים יש ידיות מובנות כדי להקל על העבודה.

 

שלב 4:

נקו את שאריות החשמל שנותרו במקומי הסוללה. ניתן להסיר שאריות אלו על ידי הכנת תמיסה של 1 כף סודה לשתייה ו-250 מ"ל מים חמים. לאחר מכן יש למרוח את המשחה הזו על האזןר הדרוש ולנקות היטב.

 

שלב 5:

כעת הניחו את המצבר החדש בחריץ שהתפנה מהמצבר  הקודם. ודאו ששני המסופים נמצאים במקומם המתאים. חברו מחדש את המהדקים והבריגו את כל הברגים.

 

שלב 6:

חברו את המהדקים של המצבר  החדש. הסירו את כיסויי המגן על המסוף של המצבר החדש, אם יש. כלל האצבע הוא לחבר מחדש את המסוף החיובי תחילה. הניחו את המהדק או המוט באותו מיקום מעל המסוף החיובי. היזהרו וודאו שהמהדק מגיע ממש לתחתית החריץ. השתמשו במפתח ברגים כדי להדק אותו עוד יותר וחזרו שוב על אותו תהליך עם המסוף השלילי.

 

שלב 7:

כסו את המצבר במכסה ובדקו אם המערכות האלקטרוניות פועלות או לא.