טיפים לבחירת מוסך טיפולים שנתיים והכנה לטסט עבור רכבך

אם אתם מחפשים מוסך אמין וגם מקצועי אשר יספק לכם את השירותים הטובים ביותר בתנאי שקיפות מלאים, מקבץ טיפים זה הוא בשבילכם. כאן, נלמד מהי עלות השירותים לרכב, כיצד בודקים זאת במוסכים ואלו שאלות מומלץ לשאול את עובדי המוסך לפני העמדת הרכב בסדנת התיקונים.

מבנה הצעת המחיר לביצוע תיקונים לטסט

המבנה הסטנדרטי מורכב ממחיר שעיקרו משולם על טיפול בבלמים. טיפול זה יכול להיות שיוף, שירות שמחירו נע סביב ה- 700 ₪, או החלפה מלאה, טיפול שיכול לנוע סביב ה- 800-1,100 ₪. בנוסף, יש ללטש פנסים, טיפול שעולה 100-300 ₪, ולעשות כיוון פרונט בעוד כ- 500 ₪. ההגשה לטסט תעלה לכם עוד 300 ₪, מתוכם 96 ₪ ישולמו לפקיד מכון הרישוי בסיום המבחן. הגשה לטסט, על כן, צפויה לעלות 1,700-2,200 ₪ במסתכם.

מבנה הצעת המחיר לביצוע טיפול שמנים שנתי

מבנה טיפול זה כולל החלפה מרוכזת של שמני ממסר, גיר ובלם, לצד החלפת מים ברדיאטור, ניקוי מסנן אוויר, ושירותים נוספים במכסה המנוע שנדרשים לנהג. עלות כוללת מתומחרת סביב ה- 600-800 ₪. טיפול זה יכול להיעשות ליד מועד הגשת הרכב לטסט או לאחריו. אין קשר בין 2 סוגי הפרויקטים.

טיפ מס' 1 – בדקו את הצעות המחיר שאתם מקבלים מהמוסכים בהם התעניינתם

בבדיקת הצעת המחיר, תוכלו להסיק האם היא דומה לתמחור שמופיע במאמר זה, או יקרה מכך. במידה ונתקלתם במוסך יקר – מומלץ לבדוק איזה שירות ייקר את החבילה, ביחס למחירים שלמדנו כאן, ולשאול את פקיד הקבלה לפשר מחיר זה. ייתכן כי מדובר במוצר איכותי מהנורמה. יש לברר מהו אורך חייו של מוצר כזה בשימוש פעיל ביחס למוצר במחיר העלות, ולקבל החלטה.

טיפ מס' 2 – ודאו כי מדובר בחלפים איכותיים ביתר השירותים והטיפולים

מומלץ להשוות עם שמנים וחלקים ממוסכים אחרים, ולבדוק האם בהצעת המחיר שלכם כלולים חלקים אלו או חלקים פחות טובים. במידה וקיבלתם הצעת מחיר בעלת תעריף ממוצע על פי הנלמד כאן, אך החלפים והשמנים לא איכותיים, נחשבת הצעה זו ליקרה, הלכה למעשה, ולכן חשוב מאד לבצע השוואה זו לפני הכנסת הרכב לסדנא.