חילוץ בדרכים עבור רכבי שטח

אנשים חובבי נהיגת שטח אוהבים לצאת אל המרחבים שהטבע מזמן, ולנהוג במסלולים טבעיים שלא נסללו על ידי בני אדם ולא כוסו באספלט או בחומרי סלילה אחרים. הם נהנים מכל רגע ברכבי השטח שלהם, ורבים מהם מחפשים ריגושים בנהיגה בדרכים קשות שמחיבות מיומנות נהיגה. במקטעים רבים יש צורך בנהיגה איטית בגלל תנאי שטח קשים. בין השאר מדובר בחציית נחלים, בנהיגה בדיונות, במדרונות עם שיפועים, במסלולים עם בוץ עמוק ועוד. בכל אלו הנהיגה מזמנת חוויה עם אדרנלין גבוה, אבל עם סיכונים גדולים ואפשרויות לתקלות שונות. במקרים מיוחדים בהם רכבים נתקעים בשטח נדרש חילוץ שטח על ידי מקצוענים בתחום.

ניסיון שטח

אנשי חילוץ בדרכים הינם אנשים שמנוסים בנהיגת שטח, בתיקוני רכבים בו, ובחילוץ רכבים בתנאי מזג אוויר קשים. יש להם את כל הציוד הנדרש למשימה כזאת, ורכבי השטח שלהם מזוודים בהתאם. הם משתמשים ברכבי השטח שלהם לצורך גרירת רכבים תקועים בתוך דיונות חול, במסלולים שיש בהם בוץ מסיבי, מיערות וחורשות החסומים בעצים ומעוד מקומות בעייתיים. יש מקרים בהם הרכבים שנתקעים כמעט ומתהפכים, ויש מקרים בהם יש סכנה לחיי הנוסעים.

שיטות חילוץ

יש שיטות חילוץ שונות ומשתמשים באביזרים כמו: בכבלי גרר, בכבל כננת שמושכת את הג'יפ התקוע, לעיתים מחברים לעצים שמשמשים בעוגנים. יש מגבהים שתפקידם להגביה רכב שהשלדה שלו תקועה על סלע, ועוד מקרים. חילוץ שטח נעשה על ידי מקצוענים למודי ניסיון שיגיעו במהירות האפשרית על פי קריאה של נהגים במצוקה. הם יודעים לבצע חילוץ בצורה מושלמת מבלי לפגוע בכלי הרכב שאותו הם מחלצים. דבר זה מאוד חשוב מאחר ורכבי שטח רבים הינם יקרים מאוד.

ביטוח מתאים

עסק שמבצע חילוץ שטח מבטח את עבודתו מפני נזקי גוף, רכוש ועוד, ויש לזה חשיבות גדולה מאוד ללקוחות ולו עצמו. בנוסף, יש כאלו שנותנים אפשרות לעשיית מנוי לחילוצי שטח שכוללים גם גרירות, ובכך הם מבטיחים את הגעת אנשי החילוץ לאחר פנייה למוקד החילוץ. יציאה לשטח הינה חוויה לכל מי שאוהב את העיסוק הזה, אבל כדאי שיהיה לו טלפון של מוקד חילוצי שטח.