חידוש המושבים לרכב – כל מה שצריך לדעת

חידוש? או ניקוי? הנה מה שכדאי להכיר על טיפול בריפודים ברכב

לא משנה עד כמה ננסה להקפיד על טיפוחו של הרכב שלנו, הרי שעם מרוצת הזמן אנו נגלה שהוא צבר לא מעט לכלוכים. הרכב הוא כמו המרחב הפרטי שלנו, ואנו יכולים לעשות בו דברים רבים כמו לאכול ולשתות (כמובן לא כאשר אנחנו נוהגים), ואף להניח בו דברים שונים שנרצה לאחסן, כאלו שלעתים מביאים עמם לכלוכים שונים.

לצד מזון ושתייה, המושבים שלנו ברכב עלולים גם להיות חשופים למפגעים הרבה יותר פופולריים ומוכרים דוגמת ילדים. הילדים אינם יודעים לעשות חשבון עבור הריפוד והם עלולים או לפלוט עליו או להשליך עליו חפצים שונים, להביא לכלוך מן הגן ובית הספר ועוד.

שמירה על נוחיות המושבים

מכירים שאתם מכבסים בגד והמגע שלו כבר לא אותו הדבר? בדיוק כך צריך להיזהר כאשר ניגשים לקבלת שירות מחברת ניקיון המוסמכת בניקוי מושבים.

חשוב להבין: חידוש מושבים הוא פעולה מאוד יקרה, ולעתים היא גם איננה נדרשת. רגע לפני שאתם מחליטים להוציא את הריפודים הקיימים ולהחליפם בחדשים לחלוטין, בדקו את האפשרויות שלכם אל מול חברות המתמחות בהסרת כתמים עקשניים במיוחד.

פעולת הניקיון כוללת חומרי ניקוי עוצמתיים במיוחד אשר ממיסים את הכתמים העקשניים. אל חומרי הניקוי מצטרף שואב עוצמתי אשר מסייע בהזרקת חומרי הניקוי אל הריפודים וכן שאיבת הלכלוכים המצטברים. כאשר תסתכלו אל מיכל הקיבולת של השואב, לא תאמינו כמה לכלוך הסתתר אצלכם במושב. חומרים אלו שומרים על מרקם הריפודים ואף מעשירים את תחושת הרכות והנוחות שלהם.

ריפוד עור או בד

בעת שאתם שוכרים את שירותיה של חברה המספקת שירות ניקוי מושבים וריפודים לרכב, חשוב לוודא שהיא מתמחה הן בניקויים של מושבים המבוססים על ריפוד עור והן בניקויים של מושבים המבוססים על ריפוד בד.

ההתייחסות לכל אחד מן הריפודים היא שונה בתכלית, ואם נוקטים בגישה שאיננה נכונה, הרי שהיא לא רק עלולה שלא להסיר את הכתמים, אלא אף לפגום בריפוד ולהוביל לנזקים בלתי הפיכים ויקרים הרבה יותר.

בעת שכירת שירותי ניקיון בקשו לוודא שאכן קיימת התמחות לכל הריפודים. דוגמה נוספת היא ההבדל בין ריפוד עור קלאסי לבין ריפוד זמש. שני ריפודים שעל פניו זהים, אך שימוש בחומר ניקוי לא נכון לאחד מהם, על אף שהוא מתאים לעור, יגרום לנזק משמעותי.