הכנות מוקדמות לקראת חילוץ שטח

רגע לפני היציאה אל השטח חשוב יהיה לזכור להתייחס לכל התרחישים האפשריים ולהצטייד בהתאם. נהגי השטח המנוסים יודעים כי על אף ניסיונם העשיר והרכב הכשיר, ישנם מקרים בלתי נמנעים בהם יהיה עליהם למצוא דרך לחץ את עצמם או את החברים. אם הם לא מוותרים על ציוד חילוצי שטח ברכב לא תוכלו גם אתם להרשות לעצמכם לוותר. הציוד עצמו אינו כבד או מורכב, כל שיש לעשות הוא להצטייד בציוד בסיסי הכולל רצועות גרירה איכותיות. עשו לעצמכם הרגל להחזיק את רצועות החילוץ ברכב.

טיפים לנהיגת שטח

ישנם מספר כללים פשוטים באמצעותם תוכלו ליהנות הרבה יותר מהנהיגה בשטח וגם למנוע גרימת נזקים מיותרים לכלי הרכב. אחד הטיפים החשובים ביותר אותם תוכלו לקבל הוא אמצעי תקשורת, אל תצאו לשטח לבד ללא אמצעי תקשורת באמצעותו תוכלו להזעיק חילוץ בדרכים במידת הצורך. נסביר כי גם כאשר יש ברשותכם רצועות יש צורך ברכב חזק אשר יצליח לגרור אתכם מתוך בור החול או הבוץ בו שקעתם.

  • הקפידו להצטייד בציוד שטח קל, עמיד ונוח לשימוש, מקום האחסון ברכב קטן אך ישנם פריטים עליהם לא תוכלו לוותר : מים לשתייה, מים לרחצה, שק שינה, אוהל, תיק עזרה ראשונה, אוכל, פנס, אמצעים להדלקת אש, ערכת קפה, כובע, שמיכות, נייר טואלט. אם יצאתם לשטח עם הילדים או עם חיות המחמד יש להצטייד בציוד מתאים גם בעבורם.
  • הכנת הרכב לקראת היציאה לשטח, יש לבדוק את מצב הבלמים, הצמיגים, הפנסים, נזילות שמן, דלק, מערכת היגוי. מיותר יהיה להזמין חילוץ שטח להחלפת גלגל, בדקו כי הגלגל הרזרבי שלכם תקין.
  • למדו להכיר היטב את ציר הנסיעה, את החניונים בהם אפשר יהיה לעצור להתרעננות ואת האזור בו תוכלו ללון.
  • למטרת חילוץ מומלץ להחזיק ברכב רצועות באורך של 6 מטר לפחות, תוך משקל נשיאה מקסימלי של 12 טון, את חפירה, כפפות עבודה, ארבעה שאקלים ורצועות חביקה. חילוץ בשטח דורש נוכחות של רכב נוסף, כדאי יהיה לצאת את השטח יחד עם חברים תוך שימוש בשני רכבי שטח לפחות.