איך מבצעים החלפת מצבר לרכב?

לפני שנתחיל לכתוב על איך מבצעים החלפת מצבר לרכב, חשוב לנו להדגיש – סכום הכסף הקטן שאתם חוסכים על ידי כך שתבצעו את התהליך הזה בעצמכם יהיה יעיל רק אם אתם לא הורסים את מערכת החשמל של הרכב בתהליך ההחלפה! היום קל מאוד להזמין שירות מצבר עד הבית ולבצע את ההחלפה על ידי מומחים וכך לשמור על הרכב שלכם. אם אין לכם מספיק ידע טכני כדי לבצע את העבודה הזו – אל תבצעו אותה לבד.

בטיחות קודמת לכול

תזדקקו למפתח ברגים מתכוונן, כפפות גומי חד פעמיות, סמרטוטים נקיים ללא מוך, מעט סודה לשתייה ומים, מברשת או כלי לניקוי וכמה משקפי בטיחות.

כבו את המנוע והכניסו את הרכב לחנייה. הפעילו את בלם היד. פזרו מגבות על פני הפגוש כדי להגן על הצבע מכל חומצה קורוזית שיכולה לנזול מהמצבר בעת התהליך.

והכי חשוב – אל תוותרו על כפפות והגנו על הידיים שלכם בעת תהליך העבודה.

שלבים להחלפת מצבר לרכב

  1. הסירו כבלים ממסופי המצבר – עבור כלי רכב עם הארקה שלילית, שחררו את האום והבורג שמחזיקים את מהדק כבל המצבר למסוף השלילי (זה יסומן בסימן מינוס). אם לרכב יש הארקה חיובית, משחררים תחילה את הכבל החיובי. אפשר לבדוק את סוג ההארקה של הרכב בספר הרכב.
  2. הסירו את הברגים או המחברים המחזיקים את המצבר במקומו. לאחר מכן הסירו את המצבר.
  3. זכרו היכן אתם שמים את ברגי המצבר ואל תיתנו להם להתגלגל מתחת לרכב.
  4. בדקו את המגש שעליו נמצא המצבר הישן – אם המגש שמתחתיו חלוד או מראה קורוזיה, המיסו מעט סודה לשתייה במים והשתמשו בתמיסה זו לניקוי המגש. אל תעשו זאת מבלי לשים כפפות קודם. זה גם הזמן לנקות את מסופי המצבר עד הדרך.
  5. הניחו את המצבר החדש על המגש ובדקו שהוא פונה לאותו כיוון כמו הישן וממוקם נכון
  6. החזר את הברגים למצבר החדש כדי לאבטח אותו במקומו
  7. חברו מחדש את כבלי המצבר בסדר הפוך לסדר שבו הורדתם אותם
  8. מכיוון שמצברים הם רעילים ומאכלים יש להשליך אותם באופן חוקי ואחראי במקום המתאים לכך על פי החוק.