איך לשמור על מצבר תקין לאורך זמן רב יותר?

רוצים למנוע מעצמכם מצב בו אתם צריכים להזמין מצבר עד הבית בתדירות גבוהה מאוד ולשמור על המצבר שלכם במצבר תקין לאורך זמן רב יותר? אם כן, קראו את המאמר הבא ותמצאו כמה טיפים שיעזרו לכם בכך.

כבו את אביזרי המכונית האלקטרוניים כאשר המכונית במצב סרק

תכונות רכב המופעלות על-ידי אנרגיה אלקטרונית כגון אורות, רדיו ומזגן מופעלות על ידי מצבר הרכב והאלטרנטור כאשר המכונית מופעלת. אולם לאחר כיבוי ההצתה של המכונית, למצבר הרכב לא נותרת ברירה אלא להפעיל את התכונות הללו בעצמו. זה מפעיל לחץ עצום על המצבר של הרכב, מה שיכול לגרום לבלאי מיותר. מכיוון שמצבר הרכב אינו בנוי לספק אנרגיה למכשירים אלקטרוניים לפרקי זמן ממושכים, השארת אביזרי רכב דולקים לעתים קרובות בזמן שההצתה כבויה עלולה לקצר באופן משמעותי את חיי המצבר שלכם.

וודאו שהמצבר מקובע למקומו בצורה טובה

בדקו אם המצבר מהודק היטב כדי שלא יקפוץ במקום בזמן הנסיעה ויסבול מקצרים חשמליים בשל ניתוקים במגעים. מצבר לרכב שאינו קבוע כראוי במקומו עלול לגרום לנזק פנימי, שעלול לסכן אותך ואת הנוסעים ברכב. מלבד המצבר עצמו, בדקו תמיד אם הכבלים של המצבר מחוברים בצורה נכונה, במיוחד אם אתם נוסעים בתנאי שטח קשים.

השקיעו בבידוד של המצבר

אם אתם מתגוררים באזור עם טמפרטורות קיצוניות, כדאי להשקיע בערכת בידוד מצברים, שהיא אידיאלית לאזורים בהם יש שינויים קיצוניים במזג האוויר . ערכת בידוד מצבר מורכבת מתכונות עמידות תרמיות שיכולות להגן על המצבר תוך שמירה על אוורור נכון שלו.

דגמים חדשים יותר של רכבים מגיעים בדרך כלל עם ערכות אלה, אך אם אין לכם ערכה כזו, בדקו אם ערכת הבידוד מתאימה לתא המצבר כדי שלא יהיו לכם בעיות במיקום ויהיה לכם קשה לקבע את המצבר למקומו יחד עם הערכה.

והכי חשוב – הקפידו על בדיקה תקופתית וניקוי קורוזיה. אם תתנו לקורוזיה להצטבר זמן רב, יהיה קשה לנקות אותה, אך אם תעשו את זה בכל פעם, זה בהחלט אפשרי.