איך להחליף גלגל כאשר יש לכם פנצ'ר ברכב?

לדעת איך להחליף צמיג היא מיומנות הכרחית לכל הנהגים, וכמעט כל נהג נתקל לא מעט פעמים במצבים בהם הוא צריך להחליף צמיג ברכב שלו. יחד עם זאת, אם אתם לא רוצים להסתבך עם זה יותר מידי, או מעדיפים לא לבזבז זמן במוסך יום למחרת כדי להחליף את הגלגל הזמני באחד חדש, תוכלו להזמין פנצריה 24 שעות אשר תגיע עד אל המקום בו אתם נמצאים ולבחור באנשי מקצוע שיבצעו עבורכם את העבודה.

כמו הזמנת מצבר עד הבית, אין ספק שפניה אל אנשי מקצוע היא הרבה יותר נוחה ונכונה, גם בפעולות פשוטות, ובכל זאת, אם אתם רוצים לדעת איך מחליפים גלגל ברכב, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

  1. הסירו את כיסוי האומים – אם לרכב יש פקק המכסה את האומים, קל יותר להסיר את הפקק לפני הרמת הרכב עם הג'ק. אם האומים חשופים, אתם יכולים לדלג לשלב הבא. השתמשו בקצה השטוח של מפתח הברגים כדי להסיר את הפקק.
  2. שחררו את האומים – בעזרת מפתח ברגים, סובבו את האומים נגד כיוון השעון עד שתשברו את ההתנגדות שלהם. ייתכן שתצטרכו להשתמש בכוח, וזה בסדר. שחררו את האומים רבע עד חצי סיבוב, אך אל תסירו אותם עדיין לגמרי.
  3. הניחו את הג'ק מתחת לרכב – המקום הנכון לג'ק הוא בדרך כלל מתחת למסגרת הרכב לצד הצמיג המפונצ'ר. למסגרות רכב רבות יש פלסטיק יצוק בחלק התחתון עם אזור פנוי של מתכת חשופה במיוחד עבור הג'ק. כדי להרים בבטחה ולהימנע מנזק לרכב, כדאי לבדוק את המקום המתאים בספר הרכב.
  4. כשהג'ק ממוקם, הרימו את הרכב עד שהצמיג המפונצ'ר נמצא בערך שישה סנטימטרים מעל פני הקרקע.
  5. עכשיו הגיע הזמן להסיר את האומים עד הסוף. לאחר מכן משכו את הצמיג בעדינות עד שהוא משוחרר לחלוטין.
  6. חברו את הצמיג הרזרבי והחזירו את האומים תוך הידוק כמה שאפשר.
  7. השתמש בג'ק כדי להוריד את הרכב כך שהצמיג הרזרבי מונח על הקרקע אך משקלו המלא של הרכב אינו על הצמיג במלואו. בשלב זה, יש להדק את האומים עם מפתח הברגים עם כיוון השעון כמה שאפשר.
  8. הורידו את הרכב עד הקרקע והסירו את הג'ק.