איך בוחרים מצבר לרכב?

מצבר לרכב הוא אחד מן החלקים החיוניים ביותר לרכב. כיום, ישנה תחרות רבה בין מוכרי המצברים וכך אתם יכולים להשיג מחירי מצברים נמוכים יותר מבעבר ולהרוויח בגדול. אך חוץ מעניין מחירי מצברים ישנם עוד עניינים שיש לבדוק בעת רכישה של מצבר לרכב או הזמנה של מצבר עד הבית ואתם חייבים לבדוק את כולם – לא רק את המחיר, כי לעיתים רבות הזול ביותר הוא לא הטוב ביותר.

סוג המצבר

כידוע, לכל רכב מתאים סוג אחר של מצבר. ולכן בזמן שאתם מזמינים מצבר לרכב עד הבית, חוץ מההקפדה על מחירי מצברים לרכב באותו מקום שימו לב האם סוג המצבר בכלל מתאים לרכב שלכם. בכדי לדעת מהו סוג המצבר הטוב ביותר היעזרו בחוברת ההוראות של ייצרן הרכב, שם צריך להיות כתוב סוג המצבר, גודלו וכל הנתונים הטכניים הדרושים למצב בסוג הרכב שלכם.

התאמה למזג אוויר

אנשים רבים לא יודעים אך מחירי מצברים משתנים גם בהתאם למידת התאמתו של המצבר לאקלים במדינה בה הוא שוהה. מצברים צריכים להיות מותאמים לאקלים של מדינות חמות (בעזרת ריכוז נמוך יותר של חומצה בתוך המצבר) – יש לשים דגש מיוחד על נושא זה בכדי שלא תרכשו מצבר שכלל אינו מתאים למדינה.

סוכן המכירות

כשאתם רוכשים מצבר הקפידו לרכוש אותו מסוכן מצברים מורשה ומהימן. נכון, מחירי מצברים מסוכן שאינו מורשה עשויים להיות נמוכים יותר אך בכך אתם מסתכנים ברכישה של מצבר שאינו עומד בתקנים המתאימים – מה שעלול להתנקם בכם בשלב מאוחר יותר.

אחריות

כמו בכל דבר שאתם רוכשים, גם בעת רכישה של מצבר לרכב, דרשו לקבל תעודת אחראיות. מוכר שאינו מספק תעודת אחריות הוא מן הסתם פחות מהימן ומוטב לכם כלל לא לרכוש ממנו את המצבר. תעודת האחריות תבטח אתכם למספר שנים ותעניק לכם שקט וביטחון מתקלות חוזרות במצבר ומהוצאת כספים נוספת.

זמן מקף

כשאתם בוחרים מצבר בחרו מצבר השייך לחברה בעלת מוניטין של חיי מדף ארוכים. בדקו וחפשו מידע על החברה שמייצרת את המצבר ובררו מהי איכותו של המצבר. לעיתים, עדיף לשלם מחיר מעט יותר גבוה אך ליהנות ממצבר איכותי שישמש אתכם לאורך זמן.